Dekorasyon Nedir ?

 
   Dekorasyon bir nevi süsleme işidir. İç süsleme ve dış süsleme olarak ikiye ayrılır. Bunlardan dış süsleme daha çok mimarlıkla ilgilidir ve kolay kolay değiştirilemez. İç dekorasyon ise insanların kendi zevklerine göre değiştirilebilir özelliktedir. Dekorasyon kelimesi içine çok çeşitli mekanları alır. Oturma odası, salon, banyo gibi birçok mekan buraların içerisindedir. Dekorasyon sadece eşyalarla düzenlenmiş bir mekan yaratmak değil bunların birbiriyle uyumu, renkleri ve kişide bıraktığı etkilere kadar varan bir sürü çeşitliliği içine alan bir terimdir.
   Dekorasyon alanında çalışan bir sürü insan da mevcuttur ve buralardan para kazanmaktadır. Bu insanlar bu işin hesaplarını yapmaktadır. Profesyonel bir şekilde dekorasyon işine yönelmişlerdir. Ancak ne kadar profesyonel olursa olsun bu insanların yaptıkları da kusursuz değildir.
Her insanın dekorasyondan beklentisi aynı olmayabilir. Aynı malzemelerden iki faklı insan iki farklı tasarım oluşturabilir. Bu da insanların farklı hayal güçleri ve zevklerinden kaynaklanmaktadır. Her insan yaşam içerisinde farkında olarak ya da olmayarak sanatsal dekoratif işlemler yapmaktadır. Ancak bunlar profesyonel anlamda düşünülen dekorasyon işlemleri değildir.

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.