2018 Kitaplık Modelleri

2018 Kitaplık Modelleri

Rahat bir çalışma alanı yaratmak için çalışma odanız da en önemli unsurlardan biri çalışma masanız ve kitaplığınızdır.
Ancak çalışma masanız ve kitaplığınızın size rahat bir ortam sağlamasının yanı sıra gözünüze de hitap etmesi ve çalışma odanızın şartlarına uygun olması gerekmektedir. 2018 yılı kitaplık modelleri bu unsurlara göre tasarlanmaktadır:

Kitaplık ve Çalışma Masası Modelleri


Bu modeller, odanızın küçük olması durumunda kullanıcılar açısından daha kullanışlı olmaktadır. Özellikle çalışma masasının ayak kısmının kitaplık biçiminde olanları kullanıcıya avantaj sağlamaktadır. Böyle tasarımlar masanızı pencere önüne koyabilmek açısından rahatlık sağlar. Böylelikle hem kitaplığınızın çalışma alanınızı kısıtlamasını önlemiş olursunuz.
Çalışma masasıyla birleşik modellerden biride, kitaplığın masanın yan tarafında birleşik olan modelleridir. Bu modellerde çap köşeye sahip odanızın her noktasını en iyi şekilde değerlendirmenizi sağlar. Bu modellerde dekorasyon renkleri olarak zıt renkler tercih edilmektedir.
Bu şekilde daha çarpıcı ve modern bir görüntü sağlanmaktadır. Zıt renkli modellerde örneğin masa bölümü bej renkte olan modellerde kitaplık bölümü açık mavi tercih edilmektedir. Başka bir model örneğinde ise masa kısmı koyu kahverengi, kitaplık bölümü gri olabilmektedir.

Duvara Asılı Modeller;


Bu modeller, çalışma odanızda tercih edebileceğiniz kullanışlı modellerden biridir. Bunlarında çeşitleri vardır. Eskitme modelleri görünüm olarak kitaplığın eski bir zamandan kaldığı hissini vererek dekorasyon ürünü olarak kullanılmaktadır.
Duvara asılı modeller yanlardan bir demir görünümlü kitaplığı duvarda tutan kısım ve kitaplarınızı koyacağınız raflardan oluşmaktadır. Alt Alta iki raf tercih edilenler arasındadır. Bu modelde dekorasyon şekli olarak rafların asimetrik olarak duvara asılması tercih edilmektedir.
Diğer bir tasarımı da baklava şeklinde olanıdır. Bu dekorasyon şeklinde koyu tonlar kullanılabilmektedir. Bunun yanı sıra duvar rengine ve odanın dekorasyonuna bağlı olarak açık renklerde kullanılmaktadır.

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.