Mutlu Evlilik İçin 10 Öneri!

Mutlu evliliğin sırları, Mutlu evliliğin sırrı ne? İşte mutlu evlilik için 10 öneri. Uzman desteği ile evliliğinizde huzuru bulun. 

Sizlere sunulan mutlu evlilik için 10 öneri üzerinden hareket ederek, siz de sağlık bir evliliğin kapılarını açın. Kendinizi iyi hissetmek, partneriniz ile uyumu yakalamak, aynı evin içinde mutluluğun tek olması tamamen önerilere göre hareket etmeniz ile sizleri buluyor. 

1- Birey Olduğunuzu Unutmayın 

Evlilik, iki insanın birbiri ile zaman geçirmekten hoşlandığı için hayatlarını birleştirmesi demektir. Ancak hayatlarının sadece birbirinden ibaret olması demektir. Bunun için evliliğiniz sırasında eşinizin bir birey olduğunu unutmayın. Onun seçimlerine saygı duymak, onun düşüncelerine saygı duymak, dinlemek, fikir vermek, eleştirmek gibi her eylem birlikte olabilir. Ancak kişinin birey olduğunu unutmadan yorum yapmak, evlilikte mutluluk için olmazsa olmazlar arasında. 

2- Sürekli Bir Arada Olmak Zorunda Değilsiniz 

Evet, tekbir ev var. Ancak siz sürekli  olarak o evin içinde bir arada olmak, sürekli konuşmak zorunda değilsiniz. Birbirinizin derdini dinlemek ölçüsünde, birbirinizi gün içinde ne yaptın gibi durumları dinlemek üzere konuşmak keyif verir. Ancak sürekli olarak birlikte zaman geçirmeniz bir süre sonra aynı evin içinde sorunlara yol açacaktır. 

3- İzin Değil, Fikir Alın. 

Ne zaman birlikte hareket edeceksiniz? Ne zaman birlikte bir yere gideceksiniz? Bunların hepsi, aslında izin almak değil karşı tarafın fikrini önemsemek açısından önemli. Mutlu evliliğin sırrı ona kendini değerli hissettirmektir. Peki, siz başınıza buyruk davranırsanız, partnerinizin kendisini değerli hissetmesi mümkün mü? 

4- Saygı Gösterin 

Her karara saygı duymak zor olmasa gerek. Samimiyetiniz, saygısızlık getirmesin. 

5- Anlayışlı Olun 

Aynı evin içinde yaşamak zaman zaman herkesin problemli olduğu anlara şahitlik etmektir. Bu durumda sizin yapmanız gereken anlayışlı olmak. 

6- Sevginizi Gösterin 

Her kilitli kapıyı açacak olan şey sevgidir. Siz ona sevginizi gösterdikçe, aslında mutluluk da beraberinde gelecektir. Sevdiğiniz için kurduğunuz o yuvanın, bir süre sonra başka sebepler ile yürümesini beklemeyin. O yuvayı yine sizin sevginiz yürütecek. 

7- Güven Verin, Güven Kırmayın! 

Güven her ilişkinin baş tacı! Güven verin, kırmayın. Hem siz güvenilir olun hem de partnerinize güvenin. Güvenmeden bir ilişkide mutluluk aramayın. Onu her zaman gözünüzün önünde tutamazsınız. Avucunuzun içinde olmasını beklemeyin. Siz partnerinize güvenin.  

8- Hayatınız Eşinizden İbaret Olmasın! 

Mutlaka kendi arkadaşlarınız, sadece kendiniz zaman geçirebileceğiniz zamanlar olsun. Sadece eşiniz ile zaman geçirmeniz durumunda, aslında bir süre sonra hem bunalım hem de onsuz olamıyorum durumu olabilir. Mutlu evlilikte olması gereken eşlerin aynı zamanda kendilerine zaman ayırmasıdır. Kendi arkadaşlarınız, kendi ortamınız olduğunda, aslında var olan sorunlara da dışarıdan bakma fırsatı olacağından, kendinizi dinleme fırsatı olacağından mutlu bir evliliğin de kapıları açılıyor olacak.  

9- Sorunları Konuşun! 

Ertelememek en doğrusu olacak. Her ilişkide yaşanabilecek sorunlar mümkün. Ancak önemli olan sorunları konuşmak. Kaçmamanız, bir evlilikte mutluluğun gelmesi açısından son derece önemli. Bunu bilerek hareket etmeniz durumunda, aslında siz de kapıları mutluluğa açacaksınız. Sorunları her zaman konuşma taraftarı olmanız aynı şekilde önerilenler arasında. 

10- Benzemeye Değil, Birbirinizi Tamamlamaya Çalışın! 

Neden benim gibi değilsin sorularını sormaktan vazgeçin. Ona sen neden böylesin demeyin. Her insan farklıdır. Siz onun eksiklerini kapattığınız ölçüde birlikte mutlu olabilirsiniz. Mutlu olmak için birlikte tamamlayıcı olmaya özen gösterin. Değiştirmeye çalışmayın. Eksikleri siz kapattığınızda eş olmanın da önemini anlayacaksınız. Mutlu evlilik için ne yapmalı sorusunun yanıtına göre hareket edebilirsiniz.

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.