Göbek Eritme Hareketleri ve Püf Noktaları

En çok yağlanan göbek bölgesini eritmek için bütünsel bir bakış açısıyla hareket etmelisiniz. Hem bazı hareketleri yapmalı hem de beslenmenizi düzene sokmalısınız. Şimdi sizlere en etkili göbek eritme hareketlerinden daha doğrusu göbek eritme egzersizlerinden ve püf noktalarından bahsedeceğiz. Lütfen okumaya devam ediniz.

Protein Odaklı Beslenin 

Protein odaklı beslenen kişilerde yağlanma oranı azalacaktır. Besin içeriğinin baskın olan kısmı protein olan tüm besinlerden düzenli olarak ve her gün olacak şekilde yemelisiniz. Yağsız et ürünleri, kuru baklagiller, lif oranı yüksek yulaf gibi besinlere odaklanmalısınız.   

Karbonhidratı Doğal Alın 

Doğal karbonhidrat kaynakları doğru enerjiyi almanızı sağlar ve uzun sürede eritildiği için çok fazla yemediğiniz sürece kolay yağlanmazsınız. Göbek yağlarını eritmek için yapay şekerden tamamen uzaklaşmalısınız. Yerine koyabileceğiniz birçok tatlı yerine geçen gıdalar bulabilirsiniz.  

Erken Saatlerde Karbonhidratı Tüketin 

Besinleri aldığınız saatlerin önemi büyüktür.  Muz, elma, üzüm gibi tatlı meyveleri sabah erken saatlerde en geç öğlene kadar almalısınız. Bu hem tatlı isteğinizin giderilmesini sağlar hem de kan şekerinizin daha hızlı şekilde yerine geleceği bir saat aralığıdır. Sabah saatlerinde vücudunuz şeker dengesini daha etkili biçimde ayarlar. 

Göbek Eriten Kardiyo Hareketleri 

Metabolizma hızınızı artırıcı hareketler yağlarınızın yakılmasını sağlar. Bu hareketlerin kapsamı sizin neleri sevdiğiniz ve fiziksel durumunuzla alakalıdır. Değişik ritimlerde açık havada düzenli olarak koşu, müzikle yapılan aerobik hareketleri,  bir spor dalında uzmanlaşmak gibi liste uzayabilir. Evinizde kendi antrenman programınızı yaparak da göbek eritebilirsiniz. Aşamalı şekilde tempoyu artırarak haftada 3 gün spor yapabilirsiniz. 

Ne Kadar Sürede Göbek Erir 

Kilo durumunuza göre göbek eritme süresi değişebilir.  Olması gerekenden 30 kilo fazlanız varsa bir iki senelik süreye dağıtarak kilo vermelisiniz. Aniden yüksek kilo kaybı sağlık açısından sorunlara neden olabilir.  Çünkü bağışıklık sisteminize zarar vermemelisiniz. Kilo verme süreci ruhsal açıdan da bazı değişiklikleri gerektirir.  

Bakış Açısı Değişimi 

Eski dönemlerde bugünkü kadar çok şişman insan yoktu ve bu aslında birçok şeyi açıklıyor. Göbek eritmek şeklinde bir durumu öncelikle takıntı haline getirmemelisiniz. Fazla kilo vücudunuzun ağırlığıdır ve gereksiz yağlardır. Bu durumu kendi sağlığınız ve kendi normaliniz açısından değerlendirmeli, iyi hissetmek adına değiştirmeyi amaçlamalısınız.  Göbek bölgenizde fazla yağlarınızın olması sevdiklerinizin sizi daha az sevmesi demek değildir.  Bir ilişkiniz varsa göbekliyken de hisleriniz ve kendi değeriniz yüksek olmalıdır.   

Plunk Hareketi Antrenmanı 

Göbek eritme için plunk hareketlerini 20 dakikalık bir başlangıç ısınma antrenmanı akabinde yapabilirsiniz. Toplamda 45 dakika ile 60 dakika arasında yapacağınız bu hareket düzenli olarak tekrar edildiğinde belirgin fark yaratacaktır. Kollarınızdan destek alarak şınav pozisyonunda önce bir dakika sabit kalarak beklemelisiniz. Bunu başlangıçta 10 kere tekrar edebilir, aşamalı şekilde hareket çeşitlerini ve süresini artırabilirsiniz. 

Müzikli Fitness Hareketleri 

Müzikli fitness hareketlerini bir kursa giderek ya da evde videoları kullanarak yapabilirsiniz. 45 dakika, 30 dakika veya 1 saatlik antrenman size epey çaba sarf ettirir. Dans ederek bel bölgesindeki yağlarınızın azalmasını sağlayabilirsiniz. 

Beslenmede Yapılmaması Gerekenler 

Göbek eritme hareketleri yapsanız da göbek yağları erimiyorsa, bu hamur işi tüketimi, şekerli yiyecekler ve hareketsiz yaşamla açıklanabilir. Bazen de kullandığınız ilaçlara bağlı olarak devamlı şişlik görülebilir.  Göbek eritmek için beyaz un içeren yiyecekleri sadece iki haftada bir yaptığınız ödül günlerine saklamalısınız. Şekerli yiyeceklerin yerine de doğal şekerleri koyarak alışkanlıklarınızı değiştirmelisiniz. 

Diz Çekme Hareketleri 

Başlangıçta 15 dakika ısındıktan sonra yerde ve zıplayarak diz çekme hareketlerine odaklanabilirsiniz. Karın bölgenizden alacağınız güç sayesinde bölgesel olarak yakılan yağ miktarında artış olacaktır. Hareketlerde nereden güç alıyorsanız orada kan akışı daha yoğun olur.

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.