Gözlerinizi Öne Çıkaracak Makyaj Teknikleri

Gözlerinizi Öne Çıkaracak Makyaj Teknikleri
 
Gözlerinizi daha büyük ve daha anlamlı yapmak için bu işi profesyonel olarak yapan bir makyaj uzmanı olmanız gerekmiyor. Birkaç küçük sırrı bilmek yeterli. Aşağıda yazılı olan teknikler ile her şeyi gözlerinizle büyüleyebilirsiniz. İşte davetlerde, özel yemeklerde işinize yarayacak, gözlerinizi daha alımlı hale getirecek makyaj teknikleri
 
Kaşlarınızı vurgulayın
 
Yüzünüzün genel simetrisini kaşlarınızla düzeltebilirsiniz. Kaşlar, sahip olduğu biçime göre, yüzün şeklini daraltabilir ve büyütebilir. Kaş kalemi ile kaşlarınızı düzeltebilir veya yeniden yapabilirsiniz. Kaşlarınız çok az, seyrek veya yoksa kaşlarınıza kaş kalemi kullanarak şekil verebilir ve hacim kazanabilirsiniz.
 
Gözaltınızın iç bölgesine beyaz kalem uygulayın
 
Bazı kadınların gözleri biraz sönük, yorgun veya ufak bir görünüme sahip olabiliyor. Böyle durumlarda gözlerinizin sağlıklı ve parlak görünmesini isterseniz gözünüzün alt iç kısmına beyaz göz kalemi uygulayabilirsiniz. Renk olarak fildişi veya inci tonları mükemmel sonuçlar verir.
 
l Kalem ile işaretleyerek gözkapaklarınızı puslu gösterin
l Kirpiklerinizin bittiği noktadan yani diplerinden göz kapağınız üzerine kalem ile puantiye şeklinde işaretler kondurun. Ardından bu işaretleri dikkatli bir şekilde dağıtın. Puantiye işaretleri ne kadar fazla yaparsanız gözünüzün üzerindeki pus çizgisi o kadar kalın bir hal alacaktır. Bu teknik ile gözleriniz, olduğundan çok daha belirgin hale getirmeniz mümkün olacaktır.
l Aydınlatıcı kullanın
l Gözleri aydınlatmak için, kaşlarınıza, gözlerinizin iç köşe kısmına ve göz kapaklarınızın merkezine inci renkli bir göz farı kullanmayı deneyin. Böylece gözlerinize vurgu yapmış olacaksınız ve bu şekilde gözleriniz daha aydınlık görünecektir.
l Göz farı uygulayın
l Göz farı noktasında açık kahverengi tonları soluk bir palet herkes için mükemmel bir seçim olacaktır. Göz kapağınızın üst kısmına açık renkli, dış köşe kısmına ise koyu renkli göz farı uygulaması yaparak doğru bir teknik uygulamış olacaksınız. Bu iki rengi birbiri ile yedirerek uygulamanızı sürdürün.
l Kirpiklerinizi daha fazla vurgulayın
l Unutmayın ki, kirpik çizgisine koyu tonlar ile uygulama yapıldığı takdirde, gözlerin daha fazla ön plana çıkması ve iri görünmesi mümkün olacaktır. Bu nedenle gözleri vurgulamak istediğiniz zamanlarda, kirpiklerinizi de vurgulamanız gerekiyor.

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.