İzlemeniz Gereken En İyi 9 Komedi Filmi

İzlediğimiz film kategorileri arasında komedi filmleri ilk sıralarda yer alıyor. Hele yaşadığımız şu sıkıntılı günlerde en çok ihtiyacımız olan tek şey biraz gülümsemek. covid19 yüzünden ülkece zaman zaman kısıtlamalara maruz kalıyoruz.

İzlemeniz Gereken En İyi 9 Komedi Filmi
İzlemeniz Gereken En İyi 9 Komedi Filmi

Günlerce dışarıya çıkamadığımız ve sosyalleşmeden uzak kalmak zorunda olduğumuz bu günlerde biraz eğlenceye ihtiyaç duyuyoruz. Kısıtlamalarda evde kaldığımız günlerde evde yapmadığımız iş kalmadı. Artık biraz gülme zamanı diyerek sizlere bu yazımızda izlemeniz gereken en iyi 10 Türk filmini tavsiye ediyoruz. Mutlaka izlemenizi tavsiye ettiğimiz bu on filimle hem boş zamanınızı değerlendireceksiniz hem de gülmekten bayılacaksınız. İşte sizin için seçtiğimiz en iyi komedi filmi:  

  1. Her Şey Çok Güzel Olacak 

Bu komedi filmin başrol ve yardımcı oyuncuları Cem Yılmaz ile Mahzar Alanson aktörleridir. İki kardeşin hikâyesini anlatan filimde, (Cem Yılmaz) kardeşlerden biri Altan karakterini , (Mazhar Alanson) ise diğer kardeş Nuri karakterini canlandırıyor.  

Bu komedi filminde Altan karakteri bir kavga esnasında yıllardın görmediği kardeşi Nuri ile karşılaşır. Altan sinsice hesaplar yaparak abisi Nuri’nin iş yeri olan ecza deposunu, hayalini kurduğu barı açmak için para kaynağı olarak kullanmaya çalışır. Fakat atlanın başı bir türlü tehlikelerden kurtulamadığı gibi abisini de tehlikeli durumların içine çeker.  

2.  Pardon 

Bu komedi filminin konusu da üç arkadaşın yanlışlıkla hapsa girmesi ile başlıyor. Üç arkadaş olan Aydın, Muzaffer ve Nuri İbrayim’in takıntısı yüzünden zor duruma girerler. İbrahim resmi üniformalı olan kişilere karşı tahammülsüzdür. Bir gün resmi üniformalı birisi ile karşılaşan İbrahim ve arkadaşları polisin dikkatini çekerler. Sonra üç arkadaş yanlış anlama yüzünden hapse düşer ve uzun süre içerde kalırlar. Neyse ki sonunda üç arkadaş aklanır ve hapisten çıkarlar. 

3.  Aile Arasında  

Takıntıları olan Fikret(engin günaydın) ve solmaz (Demet Evgar) tesadüfen yaşadıkları tuhaf olaylar sonunda karşılasırlar. Şuna bakın ki ikisi de aynı gün içinde evliliklerini bitirmişlerdir. Bu sırada solmazın evinde kiracı olarak gelen Fikret solmazın kızının zengin bir kebapçı bir aile tarafından isteme töreninde kendini göstermelik olara bana rolüne bürünmüş halde bulur. Fakat bu baba rolü sadece kız isteme töreni ile kalmayarak iş ta Adana’da düğün yapmaya kadar uzar. 

  1. Vizontele 

Bu komedi filmin biraz eski dönemlerini anlatıyor. Filmin hikâyesi 1984 yılı Van’da bir köyde geçiyor. Bu köyde askere giden Fırat köyün futbolcusudur. Birde köyün delisi rolünde emin var. Emin’de felaket derecede teknoloji hastasıdır. Emin’in birde komik tiki var o da gördüğünü taklit etmek. Köy halkı seyyar sinema izlemeyi çok seviyor. Neyse, bir gün köye TRT ekipleri gelerek köye TV vericisi takacaklarını söylüyorlar. Ancak vericinin takılması ciddiye alınmıyor. Emin televizyonu köyde çalıştırmak için canla başla uğraşmaya başlıyor. 

  1. G.O.R.A 

Bu filmin konusu da uzaylılar. Anadolu’nun turistik bir beldesinde iş adamı olan Arif’i uzaylılar kaçırır. Uzaylılar Arif’i G.O.R.A ismindeki gezegene kaçırmışlardır. Arif’in uzaylıların elinden kurtulması için uzaylı komutan Logar ile baş etmesi lazım gelir. Arif kurtulma çabası içindeyken uzaylıların kralı olan Ceku’ya âşık olur. 

6.  Bana Masal Anlatma  

Bu komedi filminde bir dolmuş şoförünün aşk hikâyesi var.  Dolmuş şoförlüğü yapan Rıza(Arif Artman) bir gün iyi kalpli güzel kız Ay periye (Hande Demir) âşık olur.  Bu aşk hikâyesini izlerken çok eğeleneceğinizden eminiz. 

  1. Pek Yakında 

Eskiden figüranlık yapmış korsan DVD satıcısı olan Zafer (Cem Yılmaz), hayatında çok başarılı olmamış birisidir. Zaferin karısı Arzu evliliğini bitirme kararı alınca zafer kendini karısına kanıtlama çabasına girerek figüranlığa geri dönmek ister. Zafer karısına artık boş işlerle uğraşmadığını ispatlamak için hayata geçmemiş bir film projesini çekmek ister. Zafer karısına hem çok güzel bir film armağan etmek hem de karısını ayrılmaktan vazgeçirmek için zor şartlarda film çekmeye çalışır. 

8.  Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü? 

Bu filmde iki inşaat işçisinin olağan üstü eğlenceli iletişimleri çevresindekilerin dikkatlerini çeker. Bu iki amele arkadaş son derece eğlenceli kişilerdir. Kendi aralarında eğlenceli iletişim kuran Hacivat ile Karagözün bu eğlenceli tavırları gittikçe ünlenir ve sonunda bu ikili özel davetlere ve çeşitli sosyal aktivitelere davet edilmeye başlarlar.  

14 yüzyılda Bursa’da yaşanan gerçek bir hikâyeden uyarlanan bu film günümüze dek gelmiş olan, Bursa’nın simgelerinden kültürel miraslarımızdandır. Bursa o dönemlerde Bizans ve Hıristiyan topluklarına göçebelerle İslam topluluklarının birlikte yaşamaya başladıkları yer olmuştur.  

Bu dönemdeki iktidar mücadelesi ve çatışmaların yaşandığı dönemde ünlü olan Hacivat ve Karagözün mizah tarzları seçkinleri rahatsız etmeye başlamıştır. Doğal bir yeteneğe sahip olan iki arkadaşın şakalaşmalarında gerçeklik payını mizah ile ortaya koymaları ve sözlerini sakınmamaları onları büsbütün hedef haline getirir.  

İkilinin yaptığı mizahi açık sözlülük bazı kişilerin işlerine gelmediği için artık sevilmemeye başlamışlardır. Bu düşüş ne yazık ki, Hacivat ve Karagözün sonları olur.  

  1. İftarlık Gazoz 

En güzel hem de duygusal komediler arasında ilk sıralarda olan bir Türk filmi olan bu film ege bölgesinde geçiyor. Ege bölgesinde bir kasabada yaşayan Âdem karakteri ilkokulu bitirince ailesinden zorla yaz ayı boyunca çalışmak için izin alır.  

Gazozcu cemalin yanında çıraklık yapmaya başlayan âdem hem çalışır hem yazın sıcak günlerinde bin bir güçlükle oruç tutmaya gayret gösterir. Âdem oruç tutmakta zorlanan âdeme o gün öyle uzun gelir ki sonunda serap görmeye başlar.

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.