Amalfi’de Gezilecek Yerler

Amalfi, İtalya’nın güneybatısında bulunan çok güzel bir kasabadır. Yamaçlarda bulunan evleri ile harika doğa manzarası ile turistlerin ilgisini çeken ve her yıl milyonların burayı ziyaret ettiği şahane bir kasabadır. Ayrıca, limon bahçeleri ve üzüm bağları ile de bilinen bir yer olan Amalfi kasabası, tarihte bir zamanlar güçlü bir deniz kuvveti idi. İşte karşınızda nefis kasaba Amalfi’de gezilecek yerler:
1.The Cathedral of St. Andrew

1066 yılında inşa edilmiş olan bu katedral, çok güzel bir Ortaçağ mimarisine sahiptir. Bu kasabada görülebilecek en güzel yerlerden biri olan St. Andrew Katedrali, dış tarafı mozaikler ile kaplıdır ve üzerinde İsa’yı da görmek mümkündür.
2. Paper Museum ve Valley of the Mills

Kağıt yapımının ilginç bir tarihi vardır ve bu tarih hakkında Kağıt Müzesinde ilginçler bilgiler edinilebilir. Bu müze ziyaret edilmeye değer hoş bir yerdir. Ayrıca, müzenin yanında bulunan Değirmenler Vadisi de, kasabada görülmesi ve gezilmesi gerekilen bir yerdir. Bu vadide, nehir, şelaleler ve orman da bulunmaktadır. Güzel bir doğaya sahip olan Değirmenler Vadisi ilgi çekici bir yerdir.
3.Piazza Duomo

Kasabanın kalbi gibi olan Duomo Meydanında, kafelerden şekerleme satan yerlere kadar birçok şey bulunmaktadır. Seyahat tamamlanmadan önce, bu meydanda bulunan hediyelik eşya dükkanlarından bir hediye alınabilir. Ayrıca, bu meydandan birçok yere ulaşmak mümkündür.
4.Maestra dei Villaggi Yolu

Hiç şüphesiz, kasabadaki en güzel yerler arasında yerini alan Maestra dei Villaggi Yolu, şahane manzarası ile turistleri kendisine çeken bir yerdir. Buna ek olarak, burada çok güzel kule evler de bulunmaktadır. Buralarda dolaşılabilir ve güzel manzaranın fotoğrafları çekilebilir. Ayrıca, burada doğa yürüyüşleri de yapılmaktadır.

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.