Hanımlardan Müthiş Emirdağı Kaşık Oyunu.. Mutlaka İzleyin

Afyon Emirdağı yöresi düğününde hanımlardan harika Emirdağ kaşık oyunu. Sizler de az çok bilirsiniz ki zeybek ve kaşık oyunu denince ilk akla gelen yerlerden biri de Afyon yöremizdir. Özellikle de Afyon Emirdağ yöresi kaşık oyunu kültüründe deyim yerindeyse adeta çığır açmıştır. Ege yöresinin kendine has müzikleri ve kıyafetleriyle kendi kültürlerini gayet iyi sergilemekteler ve gelecek nesillere aşılamakta da oldukça gayretliler diyebiliriz. Bu videoda da kendilerine has müzikleri eşliğinde karşılıklı eşli kümeler halinde kaşıklarını konuşturmuşlar ve hünerlerini sergilemişlerdir.

Bizler beğendik ve paylaştık umarız sizler de paylaşır ve sosyal medyada diğer arkadaşlarınızın izlemesine vesile olursunuz. Devir kültürümüze, özbenliğimize sahip çıkma günüdür.
Sizlerden ricamız beğendiğiniz videoları hem diğer arkadaşlarınızın izlemesine vesile olmak hem de kültürel değerlerimize sahip çıkarak onları bizden sonraki nesillere aktarmak adına videonun alt kısmında yer alan paylaşım butonlarını kullanarak özellikle sosyal medyada paylaşmanızdır. Her daim neşeyle kalmanız dileğiyle keyifli izlemeler efendim…

Diğer Videolar İçin Sayfayı Kaydırın!
Videoyu Beğendiyseniz Lütfen Paylaşın!

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.