Ablamızdan harika bir türkü .. Etek Sarı Sen Etekten Sarısın / Elektro bağlamalı

Etek sarı sen etekten sarısın türküsü ve ait olduğu yöre. Malatyalı ünlü sanatçımız Hasan Durak’a ait olan oldukça anlamlı ve bir o kadar da yanık bu güzel aşk türküsünü yine Amasyalı mahalli sanatçımız Amasyalı Ferhat’ın sesinden sizlerle paylaştık. Elektro bağlama eşliğinde dertli, yanık, bir o kadar da duygu yüklü damar bir türkü sizlerle paylaşıyoruz. Umarız beğenirsiniz ve arkadaşlarınızla paylaşırsınız.
Peki bu türkü nereye, hangi yöreye aittir? Zaman zaman dizilerden de duyduğunuz söz ve müziği Malatyalı Hasan Durak’a ait olan bu güzel türkümüz Malatya Arguvan yöremize ait olup daha çok Arguvan havası olarak adlandırılır.

Sizlerden ricamız beğendiğiniz türkü videolarını hem sanatçılarımıza destek olmak hem de türkülerimize sahip çıkarak onları ileri ki nesillere taşıyabilmek adına videonun alt kısmında yer alan paylaşım butonlarını kullanarak özellikle sosyal medyada paylaşmanız ve diğer arkadaşlarınızın da dinlemelerine vesile olmanızdır.  Her daim türkülerle kalmanız dileğiyle keyifli dinlemeler efendim…

Diğer Videolar İçin Sayfayı Kaydırın!
Videoyu Beğendiyseniz Lütfen Paylaşın!

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.